Chimie, întrebare adresată de filipmura2006, 8 ani în urmă

Va rooog ma poate ajuta cineva!

Anexe:

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de puia68
2

Răspuns:

-Calculez masa de sulf pur

p=m,purx100/m,i----> m,p= 1600x95/100kg= 1520kg S pur

S   +   O2=======> SO2

m,S+m,O2=m,SO2....LEGEA CONSERVARII MASEI

1520+m,O2=3040----> mO2= 1520Kg

Explicație:


filipmura2006: ma mai poti juta si la celelalte te rog frumos!
Alte întrebări interesante