4 kg de mere costa 12lei . Cât costă 1 kg de mere? Cât costă 15 kg ?
Se rezolvă cu ,,......"
Anexe:
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Răspuns:
Rezolvare:
Cât costă 1 kg de mere?
12:4=3
Cât costă 15 kg?
12x15=180
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă