Matematică, întrebare adresată de esia123, 8 ani în urmă

4 kg de mere costa 12lei . Cât costă 1 kg de mere? Cât costă 15 kg ?
Se rezolvă cu ,,......"​

Anexe:

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de MariaAntonia792
0

Răspuns:

Rezolvare:

Cât costă 1 kg de mere?

12:4=3

Cât costă 15 kg?

12x15=180

Alte întrebări interesante