Daca 35kg mere costa 105 lei, cat costa 7kg mere
HELP MEEEEEEEEEEEEEEEEEDEEE
ajutati-ma nu fiti rai :((
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Răspuns:
7kg de mere=105 lei impartit la 5 (pt ca 7 ori 5 egal 35)
105:5=21 lei
Sper ca te-am ajutat
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Geografie,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă