Matematică, întrebare adresată de amaval88, 8 ani în urmă

Daca 35kg mere costa 105 lei, cat costa 7kg mere

HELP MEEEEEEEEEEEEEEEEEDEEE
ajutati-ma nu fiti rai :((​

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de lucakyokushin
0

Răspuns:

7kg de mere=105 lei impartit la 5 (pt ca 7 ori 5 egal 35)

105:5=21 lei

Sper ca te-am ajutat

Alte întrebări interesante