Dana are un cub din lemn cu latura de 15 cm si p=800 kg/m la a treia . Il suspenda de un resort cu k=100 N / mla a treia , si se alungeste resortul cu 8 cm , g= 10 N/kg ( daca se poate cu vormule ) a. volumul cubului b , greutatea cubului c. masa lemnului din care este facut cubul d . volumul lemnului
Va rag frumos cat mai repede raspunsul :)
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
9
Volumul cubului: latura la a treia= 3375 cm cubi
Masa cub: volum oridensitate=2,7 kg
m lemn = m cub = 2,7 kg
volum lemn = volum cub = 3375 cm cubi sau 0,003375 m cubi
Masa cub: volum oridensitate=2,7 kg
m lemn = m cub = 2,7 kg
volum lemn = volum cub = 3375 cm cubi sau 0,003375 m cubi
Utilizator anonim:
stiam si eu asta dar restul ?
Alte întrebări interesante
Chimie,
9 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Istorie,
10 ani în urmă