O căciulă costă cât două fulare. Un fular costă cât trei perechi de mănuşi. Mama cumpără celor trei copii câte un obiect din fiecare şi plăteşte 300 de lei. Cât costă fiecare obiect?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
4
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
Anexe:
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă