Pentru 5 kg de prune mama a platit 15 lei. Cati lei costa 4 kg de prune de acelasi fel?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
mama a plătit 12 lei kg de prune.
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă