pentru 5kg de bomboane s-a platit 281 lei . Cit costa 3kg de astfel de bomboane
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
5
281:5=56,1 un kg
3x56,1=168,3(3 kg de bomboane)
3x56,1=168,3(3 kg de bomboane)
veronelu2003:
multumesc mult
Alte întrebări interesante
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Fizică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Franceza,
9 ani în urmă
Arte,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Biologie,
9 ani în urmă