un elev a cumparat 5 caiete si 2 pixuri si a cheltuit suma de 34 lei. stiind ca un pix costa de 3 ori mai putin decat un caiet, sa se afle pretul fiecaruia.
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
2 lei pixul
6 lei caietul
6 lei caietul
FlaviaIoana:
poti sa imi arati cum ai facut, te rog?
Alte întrebări interesante
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă